Берилл

Берилл

Сорт средньопізднього періоду дозрівання. Відзначається високою продуктивністю – до 9 кг з одного куща, і великими ягодами. Даний сорт морозостійкий і рідко піддається зараженню борошнистою росою. Кущі середньої висоти, до 120 см, слаборозлоги, густі. Гілки не надто товсті, загнуті дугою. Пагони слабошипуваті. Колючки в основному розташовані в нижній частині куща. Однорічні гілки без колючк.
Ягоди округлі або витягнуто-округлі, середньою вагою 3 – 4 грами, деяки до 7 грам. Шкірочка тонка, прозора, з гладенькою поверхнею без ознак опушения, жовто-зеленого кольору. Смакові якості високі.
Ягоди солодкі з легкою кислинкою. Шкірочка тонка і ніжна, але в той же час досить щільна. Дегустаційна оцінка за різними джерелами від 4,3 до 4,5 балів. Сорт невибагливий і не вимагає особливого догляду, крім санітарної обрізки гілок.
Віддає перевагу легким родючим ґрунтам, але при своєчасних підкормках буде відмінно плодоносити на супіщаних або суглинкових ділянках. Показує гарні результати як в холодне, так і в спекотне і посушливе літо.